Skip to main content
Hlavní město PrahaPražská developerská společnostTISKOVÉ ZPRÁVY

Schváleno! Projekty městské bytové výstavby Pražské developerské společnosti postupují do další fáze investiční přípravy

By 20. 9. 202121 června, 2023No Comments

Rada Hl. m. Prahy odsouhlasila další fázi investiční přípravy prvních projektů Pražské developerské společnosti. Z celkem 6 schválených investičních akcí jde o menší bytové domy, jeden experimentální projekt a projekt mateřské školy, který je důležitý pro další rozvoj území s bytovou výstavbou. Celkem tyto projekty v součtu přinesou přibližně 300 bytů, projekty však obsahují menší podíly ploch pro služby či administrativu, takže přesný počet bytů bude upřesňován v rámci zpracování podrobné projektové dokumentace. Další projekty budou následovat.

Za rok a čtvrt své existence udělala Pražská developerská společnost obrovský kus práce. Nastavuje standardy profesionální péče o svěřený nemovitý majetek, posouvá přípravu konkrétních lokalit dopředu a koordinuje komunikaci mezi všemi městskými subjekty a státní správou. Díky tomu bylo možné předložit vedení hlavního města prvních 6 bytových projektů k odsouhlasení další fáze investiční přípravy. Město má dostatek pozemků, na kterých může projekty připravovat a z našeho pohledu nemusíme čekat na žádnou další legislativu v oblasti bydlení – vše je věcí profesionální přípravy a je to hlavní cesta, jak z pohledu města parametry dostupnosti bydlení zlepšit,“ říká Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro územní rozvoj.

Projekty bytových domů připravuje PDS například na Praze 5 nebo na Praze 10. U těchto dvou projektů se počítá s vyhlášením architektonické soutěže na budoucí podobu bytových domů. Příprava také probíhá v souladu s již Radou schválenými standardy pro městskou bytovou výstavbu.

„Projekty budou dále připravovány ve spolupráci s dalšími odbory města a hlavně v souladu s dokumentem Zadání investora pro městskou bytovou výstavbu, který rada města schválila v dubnu s cílem, aby projekty byly pro město jako vlastníka dlouhodobě ekonomicky a provozně efektivní“ dodává radní pro bydlení Adam Zábranský.

Mezi schválenými projekty jsou menší bytové projekty a mateřská školka. Větší projekty, jako například první etapa většího bytového projektu v Dolních Počernicích, budou následovat. Postup na projektech je možný jen v součinnosti s danými městskými částmi, které jsou otevřené nové bytové výstavbě a k řešení palčivého nedostatku dostupného bydlení. Věřím, že brzy představíme naše další projekty,“ říká Petr Urbánek, ředitel PDS. 

Přehled projektů PDS, které postupují do další fáze investiční přípravy:

Bytový dům Vršovická

  • 100 – 140 městských nájemních bytů + maloobchodních jednotek v přízemí budovy.

V Botanice, Praha 5

  • Městský blok s 45 – 60 bytovými jednotkami a službami v přízemí.

Ládví, Praha 8

  • Experimentální projekt modulární bytové výstavby se zachováním parkovacích kapacit v lokalitě s až 40 městskými nájemními byty.

Bytový dům Palmovka – Zenklova

  • Polyfunkční dům s 50 městskými nájemními byty a plochami pro maloobchod a administrativu

Bytový dům Nový Zlíchov, Praha 5

  • Malý projekt s cca 30 byty

Na Hutích – školka

  • Stavba občanské vybavenosti, nutná akce pro další rozvoj většího území v majetku města s názvem Kyje Hutě